| Material | PP |
| Internal Height | 92 mm |
| Internal Width | 208 mm |
| Internal Depth | 144mm |
| Internal Dimensions | 92 x 208 x 144mm |
| External Height | 111 mm |
| External Width | 232 mm |
| External Depth | 192mm |
| External Dimensions | 111 x 232 x 192mm |
| Series | 1150 Protector |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 820g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.