| Material | PP |
| Internal Height | 105 mm |
| Internal Width | 235 mm |
| Internal Depth | 181mm |
| Internal Dimensions | 105 x 235 x 181mm |
| External Height | 124 mm |
| External Width | 270 mm |
| External Depth | 246mm |
| External Dimensions | 124 x 270 x 246mm |
| Series | 1200 |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 1.2kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.