| Material | PP |
| Internal Height | 155 mm |
| Internal Width | 425 mm |
| Internal Depth | 284mm |
| Internal Dimensions | 155 x 425 x 284mm |
| External Height | 176 mm |
| External Width | 470 mm |
| External Depth | 357mm |
| External Dimensions | 176 x 470 x 357mm |
| Series | 1500 |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 3.6kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.