| Material | PP |
| Internal Height | 500 mm |
| Internal Width | 280 mm |
| Internal Depth | 190mm |
| Internal Dimensions | 501 x 279 x 193mm |
| External Height | 559 mm |
| External Width | 351 mm |
| External Depth | 229mm |
| External Dimensions | 559 x 351 x 229mm |
| Series | 1510 |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Orange |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 6.2kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.