| Material | PP |
| Internal Height | 171.5 mm |
| Internal Width | 520.7 mm |
| Internal Depth | 287mm |
| Internal Dimensions | 171.5 x 520.7 x 287mm |
| External Height | 190.2 mm |
| External Width | 557.8 mm |
| External Depth | 354.8mm |
| External Dimensions | 190.2 x 557.8 x 354.8mm |
| Series | 1525 |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| Finish | Smooth |
| Weight | 2.7kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.