| Material | PP |
| Internal Height | 200 mm |
| Internal Width | 544 mm |
| Internal Depth | 419mm |
| Internal Dimensions | 200 x 544 x 419mm |
| External Height | 220 mm |
| External Width | 616 mm |
| External Depth | 493mm |
| External Dimensions | 220 x 616 x 493mm |
| Series | 1600 |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Orange |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 6.2kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.