| Material | PP |
| Internal Height | 543 mm |
| Internal Width | 414 mm |
| Internal Depth | 319mm |
| Internal Dimensions | 543 x 414 x 319mm |
| External Height | 630 mm |
| External Width | 492 mm |
| External Depth | 352mm |
| External Dimensions | 630 x 492 x 352mm |
| Series | 1620 |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 11.8kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.