| Material | HPX |
| Internal Height | 152 mm |
| Internal Width | 330 mm |
| Internal Depth | 234mm |
| Internal Dimensions | 152 x 330 x 234mm |
| External Height | 165 mm |
| External Width | 361 mm |
| External Depth | 289mm |
| External Dimensions | 165 x 361 x 289mm |
| Series | iM2100 Storm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 1.9kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.