| Material | PC |
| Internal Height | 135 mm |
| Internal Width | 90 mm |
| Internal Depth | 43mm |
| Internal Dimensions | 135 x 90 x 43mm |
| External Height | 173 mm |
| External Width | 121 mm |
| External Depth | 54mm |
| External Dimensions | 173 x 121 x 54mm |
| Series | MICRO CASE 1020 |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 250g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.