| Material | ABS, PC |
| Internal Height | 226 mm |
| Internal Width | 136 mm |
| Internal Depth | 75mm |
| Internal Dimensions | 226 x 136 x 75mm |
| External Height | 283 mm |
| External Width | 174 mm |
| External Depth | 99mm |
| External Dimensions | 283 x 174 x 99mm |
| Series | RUCK CASE R60 |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Weight | 1.1kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.