| Material | HPX |
| Internal Height | 152 mm |
| Internal Width | 381 mm |
| Internal Depth | 267mm |
| Internal Dimensions | 152 x 381 x 267mm |
| External Height | 168 mm |
| External Width | 411 mm |
| External Depth | 322mm |
| External Dimensions | 168 x 411 x 322mm |
| Series | Storm iM2200 |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 2.2 kg, 2.8kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.