| Material | HPX |
| Internal Height | 254 mm |
| Internal Width | 152.4 mm |
| Internal Depth | 1384.3mm |
| Internal Dimensions | 1384.3 x 254 x 152.4mm |
| External Height | 322.8 mm |
| External Width | 169.4 mm |
| External Depth | 1466.6mm |
| External Dimensions | 1466.6 x 322.8 x 169.4mm |
| Series | Storm iM3410 |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Finish | Smooth |
| Weight | 9.1kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.