| Material | Nylon |
| Internal Height | 452 mm |
| Internal Width | 757 mm |
| Internal Depth | 528mm |
| Internal Dimensions | 452 x 757 x 528mm |
| External Height | 490 mm |
| External Width | 845 mm |
| External Depth | 620mm |
| External Dimensions | 490 x 845 x 620mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Dividers | Yes |
| Lockable | Yes |
| Finish | Smooth |
| Weight | 20.4kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.