| Material | PP |
| Internal Height | 150 mm |
| Internal Width | 525 mm |
| Internal Depth | 280mm |
| External Height | 170 mm |
| External Width | 570 mm |
| External Depth | 370mm |
| External Dimensions | 170 x 570 x 370mm |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| Weight | 2.3kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.