| Material | PP |
| Internal Height | 135 mm |
| Internal Width | 94 mm |
| Internal Depth | 31mm |
| Internal Dimensions | 135 x 94 x 31mm |
| External Height | 141 mm |
| External Width | 127 mm |
| External Depth | 31mm |
| External Dimensions | 141 x 127 x 36mm |
| Series | Minimalist |
| Foam | No |
| Watertight or Waterproof | No |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Transparent |
| Dividers | No |
| Lockable | No |
| Finish | Smooth |
| Weight | 96g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.