| Material | PP |
| Internal Height | 260 mm |
| Internal Width | 197 mm |
| Internal Depth | 45mm |
| Internal Dimensions | 260 x 197 x 45mm |
| External Height | 265 mm |
| External Width | 226 mm |
| External Depth | 45mm |
| External Dimensions | 265 x 226 x 50mm |
| Series | Minimalist |
| Foam | No |
| Watertight or Waterproof | No |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Transparent |
| Dividers | No |
| Lockable | No |
| Finish | Smooth |
| Weight | 308g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.