| Material | PP |
| Internal Height | 547 mm |
| Internal Width | 365 mm |
| Internal Depth | 337mm |
| Internal Dimensions | 547 x 365 x 337mm |
| External Height | 600 mm |
| External Width | 400 mm |
| External Depth | 365mm |
| External Dimensions | 600 x 400 x 365mm |
| Watertight or Waterproof | No |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.