| Material | Aluminium |
| Internal Height | 150 mm |
| Internal Width | 550 mm |
| Internal Depth | 350mm |
| Internal Dimensions | 150 x 550 x 350mm |
| External Height | 180 mm |
| External Width | 580 mm |
| External Depth | 385mm |
| External Dimensions | 180 x 580 x 385mm |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Metal |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes |
| Weight | 4.2kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.