| Material | Aluminium |
| Internal Height | 450 mm |
| Internal Width | 900 mm |
| Internal Depth | 640mm |
| Internal Dimensions | 450 x 900 x 640mm |
| External Height | 480 mm |
| External Width | 930 mm |
| External Depth | 675mm |
| External Dimensions | 480 x 930 x 675mm |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Metal |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes |
| Weight | 13.4kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.