| Material | Aluminium |
| Internal Height | 480 mm |
| Internal Width | 1150 mm |
| Internal Depth | 750mm |
| Internal Dimensions | 480 x 1150 x 750mm |
| External Height | 510 mm |
| External Width | 1180 mm |
| External Depth | 785mm |
| External Dimensions | 510 x 1180 x 785mm |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Metal |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes |
| Weight | 20kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.