| Material | Aluminium |
| Internal Height | 580 mm |
| Internal Width | 550 mm |
| Internal Depth | 550mm |
| Internal Dimensions | 580 x 550 x 550mm |
| External Height | 600 mm |
| External Width | 580 mm |
| External Depth | 585mm |
| External Dimensions | 600 x 580 x 585mm |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Metal |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes |
| Weight | 10.5kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.