| Material | Aluminium |
| Internal Height | 408 mm |
| Internal Width | 600 mm |
| Internal Depth | 430mm |
| Internal Dimensions | 600 x 430 x 408mm |
| External Height | 440 mm |
| External Width | 630 mm |
| External Depth | 465mm |
| External Dimensions | 630 x 465 x440mm |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Metal |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes |
| Weight | 6.5kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.