| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 62 mm |
| Internal Width | 145 mm |
| Internal Depth | 235mm |
| Internal Dimensions | 235 x 145 x 62mm |
| External Height | 80 mm |
| External Width | 246 mm |
| External Depth | 175mm |
| External Dimensions | 246 x 175 x 80mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Dividers | No |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 450g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.