| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 149 mm |
| Internal Width | 269 mm |
| Internal Depth | 382mm |
| Internal Dimensions | 382 x 269 x 149mm |
| External Height | 172 mm |
| External Width | 420 mm |
| External Depth | 327mm |
| External Dimensions | 420 x 327 x 172mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Dividers | No |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 2.5kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.