| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 580 mm |
| Internal Width | 440 mm |
| Internal Depth | 330mm |
| Internal Dimensions | 580 x 440 x 330mm |
| External Height | 670 mm |
| External Width | 510 mm |
| External Depth | 372mm |
| External Dimensions | 670 x 510 x 372mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Material Type | Plastic, Polymer |
| Colour | Black |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes, Lock Not Included |
| Finish | Textured Black |
| Weight | 10.54kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.