| Material | PP |
| Internal Height | 216 mm |
| Internal Width | 570 mm |
| Internal Depth | 352mm |
| Internal Dimensions | 216 x 570 x 352mm |
| External Height | 256 mm |
| External Width | 609 mm |
| External Depth | 406mm |
| External Dimensions | 256 x 609 x 406mm |
| Series | SE |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| Weight | 7.3kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.