| Material | PP |
| Internal Height | 333 mm |
| Internal Width | 653 mm |
| Internal Depth | 495mm |
| Internal Dimensions | 333 x 653 x 495mm |
| External Height | 384 mm |
| External Width | 709 mm |
| External Depth | 566mm |
| External Dimensions | 384 x 709 x 566mm |
| Series | SE |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| Weight | 12.3kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.