| Material | Aluminium |
| Internal Height | 100 mm |
| Internal Width | 1000 mm |
| Internal Depth | 300mm |
| Internal Dimensions | 100 x 1000 x 300mm |
| External Height | 112 mm |
| External Width | 1018 mm |
| External Depth | 318mm |
| External Dimensions | 112 x 1018 x 318mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | No |
| Wheels | No |
| Material Type | Metal |
| Colour | Silver |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes |
| Weight | 5kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.