| Material | Aluminium |
| Internal Height | 70 mm |
| Internal Width | 310 mm |
| Internal Depth | 210mm |
| Internal Dimensions | 70 x 210 x 310mm |
| External Height | 82 mm |
| External Width | 328 mm |
| External Depth | 228mm |
| External Dimensions | 82 x 328 x 228mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | No |
| Wheels | No |
| Material Type | Metal |
| Colour | Silver |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes |
| Weight | 1kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.