| Material | Aluminium |
| Internal Height | 310 mm |
| Internal Width | 350 mm |
| Internal Dimensions | 550 x 350 x 310mm |
| External Height | 385 mm |
| External Width | 400 mm |
| External Dimensions | 600 x 400 x 385mm |
| Series | K 424 XC |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Material Type | Metal |
| Colour | Silver |
| Lockable | Yes |
| Weight | 7.3kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.