| Material | Aluminium |
| Internal Height | 150 mm |
| Internal Width | 350 mm |
| Internal Depth | 1150mm |
| Internal Dimensions | 1150 x 350 x 150mm |
| External Height | 180 mm |
| External Width | 400 mm |
| External Depth | 1200mm |
| External Dimensions | 1200 x 400 x 180mm |
| Series | K 470 |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Metal |
| Colour | Silver |
| Lockable | Yes |
| Weight | 7.5kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.