| Type | Heavy Duty |
| Load Capacity | 3 x 30kg |
| Platform Dimensions | 1150 x 750mm |
| Number of Levels | 3 |
| Weight Class | Heavy Duty |
| Wheel Type | Castor |
| Wheel Material | Rubber |
| Wheel Diameter | 200mm |
| Overall Height | 1790mm |
| Platform Length | 1150mm |
| Platform Width | 750mm |
| Brakes | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.