| Type | Tilt Truck |
| Load Capacity | 450L |
| Platform Dimensions | 1180 x 780 x 925mm |
| Wheel Features | 2 Fixed/2 Swivel |
| Wheel Type | Castor, Rubber |
| Frame Material | PP |
| Wheel Material | Rubber |
| Wheel Diameter | 230mm |
| Overall Height | 925mm |
| Platform Length | 925mm |
| Platform Width | 780mm |
| Brakes | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.