| Adhesive Type | Thermal Adhesive |
| Trade Name | 8329 TFF |
| Application | Thermal Management |
| Material Compatibility | Metal, Plastic |
| Product Form | Liquid |
| Package Type | Dual Cartridge |
| Package Size | 50 ml |
| Cure Time | 4 h |
| Viscosity Measurement | 110000 (Part B) cP/s, 72000 (Part A) cP/s |
| Viscosity Description | Thixotropic |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Specific Gravity | 1.71 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Operating Temperature Range | -40 → +150 °C |
| Setting Time | 15min |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.