| Adhesive Type | Conductive Adhesive |
| Trade Name | 8329 TCS |
| Application | Industrial, Thermal Management |
| Material Compatibility | Ceramic, Glass, Metal, Plastic |
| Product Form | Liquid |
| Package Type | Can |
| Package Size | 50 ml |
| Cure Time | 20 min |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Specific Gravity | 2.41 |
| Odour | Slight |
| Minimum Operating Temperature | -70°C |
| Operating Temperature Range | -70 → +200 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.