| Adhesive Type | Contact Adhesive |
| Trade Name | SKY PLAST |
| Application | Industrial, Thermal Management |
| Material Compatibility | Metal, Steel |
| Colour | Blue |
| Product Form | Paste |
| Package Type | Can |
| Package Size | 250 g |
| Cure Time | 5 min |
| Maximum Operating Temperature | +180°C |
| Odour | Odourless |
| Operating Temperature Range | → +180 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.