| Adhesive Type | PVC Adhesive |
| Trade Name | Teroson MS 939 FR |
| Application | Bonding |
| Material Compatibility | Metal, Plastic |
| Colour | Black |
| Product Form | Paste |
| Package Type | Cartridge |
| Package Size | 290 ml |
| Cure Time | 24 h |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Operating Temperature Range | -40 → +100 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.