| Adhesive Type | Acrylic Adhesive |
| Trade Name | No More Nails |
| Application | Bonding |
| Material Compatibility | Wood |
| Colour | White |
| Acrylic Type | Styrene Acrylate Copolymer |
| Product Form | Paste |
| Package Type | Cartridge |
| Package Size | 200 ml |
| Viscosity Measurement | 2200 → 2700mPa/s |
| Maximum Operating Temperature | +20°C |
| Operating Temperature Range | Maximum of +20 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.