| Glue Type | Glue Sticks |
| Package Size | 20 Sticks / 600 g |
| Product Form | Stick |
| Length | 300mm |
| Diameter | 11mm |
| Maximum Operating Temperature | +210°C |
| Minimum Operating Temperature | +200°C |
| Cure Time | 60 s |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.