| Trade Name | BLR |
| Application | Screw Locking Varnish |
| Cure Time | 24 h |
| Colour | Red |
| Package Type | Syringe |
| Package Size | 10 ml |
| Maximum Operating Temperature | +135°C |
| Minimum Operating Temperature | -50°C |
| Operating Temperature Range | -50 → +135 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.