| Filler & Putty Type | Epoxy Putty |
| Filler Material | Aluminium |
| Product Form | Liquid |
| Package Type | Tub |
| Cure Time | 16 h |
| Package Size | 500 g |
| Maximum Operating Temperature | +121°C |
| Operating Temperature Range | Maximum of +121 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.