| Application | Jointing |
| Colour | White |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Minimum Operating Temperature | -50°C |
| Package Size | 300 g |
| Product Form | Liquid |
| Trade Name | Oilseal |
| Package Type | Tin |
| Operating Temperature Range | -50 → +200 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.