| Application | Jointing |
| Strength | High |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Package Size | 400 g |
| Product Form | Paste |
| Trade Name | Rocol 30042 |
| Package Type | Tin |
| Operating Temperature Range | -20 → 600 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.