| Colour | Black |
| Package Type | Pack |
| Package Size | 250 ml |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Cure Time | 36 h |
| Viscosity Measurement | 150 (Part B) mPa/s, 3390 (Part A) mPa/s |
| Chemical Composition | Polyurethane Resin |
| Physical Form | Liquid |
| Viscosity Description | Low |
| Operating Temperature Range | -60 → +125 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.