| Tape Type | Cloth Tape |
| Width | 19mm |
| Length | 50m |
| Thickness | 0.15mm |
| Colour | Brown |
| Adhesion Strength | 16 N/25 mm, 18 N/25 mm, 22 N/25 mm |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.