| Tape Type | Plastic Tape |
| Backing Material | PP |
| Width | 25mm |
| Length | 50m |
| Thickness | 0.09mm |
| Colour | White |
| Adhesive Material | Synthetic Rubber |
| Adhesion Strength | 15 N/cm |
| Series | tesa fix |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Model Number | 64621 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.