| Colour | Transparent |
| Tape Type | Duct Tape |
| Width | 50mm |
| Length | 66m |
| Backing Material | PVC |
| Thickness | 0.088mm |
| Adhesive Material | Natural Rubber |
| Adhesion Strength | 2 N/cm |
| Elongation At Break | 100% |
| Tensile Strength | 65N/cm |
| Model Number | 4122 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.