| Width | 25mm |
| Thickness | 1.15mm |
| Length | 66m |
| Backing Material | Polyethylene |
| Colour | White |
| Adhesion Strength | 7.2 N/cm |
| Foam Density | 67kg/m³ |
| Single/Double Sided | Double Sided |
| Adhesive Material | Modified Acrylic |
| Maximum Operating Temperature | -40 → +80 (long term)°C |
| Model Number | SCOTCH 9546 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.