| Width | 19mm |
| Thickness | 0.13mm |
| Length | 16.5m |
| Backing Material | Polyethylene |
| Colour | Clear |
| Adhesion Strength | 8 N/cm |
| Single/Double Sided | Double Sided |
| Adhesive Material | Modified Acrylic |
| Tensile Strength | 17N/cm |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
| Model Number | SCOTCH 969 |
| Series | ATG |
| Adhesion Strength Unfaced Side | 270N/cm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.