| Total Thickness | 0.1mm |
| Tape Type | Copper Tape |
| Foil Thickness | 0.035mm |
| Width | 6mm |
| Length | 20m |
| Conductivity | Conductive |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Material Plating | None |
| Model Number | 2245 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.